همایش­‌ «دفاع‌مقدس و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بر مکتب دفاعی ولایت فقیه برگزار می‌شود

 

 


 

جانشین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس از برگزاری سلسله همایش­‌های علمی سالیانه دفاع مقدس و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت کشور مبتنی بر مکتب دفاعی ولایت‌فقیه خبر داد.

به گزارش ایسنا،سردار عبدالرضا خداکرمی جانشین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ضمن گرامیداشت روز 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: دوران دفاع مقدس نماد بارزی از حماسه و مقاومت مردمی بود، بی‌شک دو عامل بی‌بدیل در تبلور حماسه و پیروزی‌های رزمندگان اسلام تأثیر قطعی داشت؛ نقش ولایت‌فقیه در فرماندهی و مدیریت جهادی و دیگری روحیه حماسی مردم عزیز کشورمان و در صف مقدم آن، وجود رزمندگان و فرماندهان ایمانی بود که با توکل بر خداوند متعال، باورهای دینی، فرهنگ عاشورایی و عشق به میهن توانستند ناممکن­‌ها را ممکن و بر دشمن فائق آیند.

وی افزود: از این رو پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با تأکید بر آموزه‌های مکتب دفاعی ولایت‌فقیه و بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر تولید علم و نظریه‌سازی در علوم و معارف دفاع مقدس و در راستای انجام فعالیت­‌های پژوهشی و صیانت از میراث گران‌بهای حماسه عظیم مقاومت ملت ایران به منظور درک همه ابعاد دفاع‌مقدس برای مخاطبین خاص و عام و انتقال معارف دفاع مقدس به نسل‌های آینده در نظر دارد با تعامل و همکاری دفتر ارتباطات نیروهای مسلح با بهره‌­گیری و الهام از فرمایشات حضرت امام­ خمینی(ره) و نیز منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) و با الگوگیری از آموزه‌های هشت سال دوران دفاع مقدس به تبیین آینده پژوهی دفاع مقدس با تاکید بر تمدن نوین اسلامی مبتنی بر مکتب ولایت فقیه بپردازد.

سردار خداکرمی گفت: در پی چند نشست علمی این پژوهشگاه با سردار سه‌دهی رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح برگزاری سلسله همایش‌های علمی دفاع مقدس و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت کشور مبتنی بر مکتب دفاعی ولایت فقیه در دستور کار پژوهشگاه قرار گرفت.

وی ادامه داد: این سلسله همایش‌­ها به صورت سالیانه در آذرماه هر سال همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد و با تأسی از نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نسبت به واکاوی و استخراج الگوهای نهفته از گنجینه دفاع مقدس مرتبط با عنوان سال اقدام و عملیاتی خواهد شد. بر این اساس در نظر است برای سال 95 همایش دفاع مقدس اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با مشارکت دفتر ارتباطات نیروهای مسلح برگزار شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس، در آینده نزدیک جزئیات بیشتری از برگزاری این همایش و محورهای عمده آن متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

 paydari