برگزاري هفتمين كنگره پيشگامان پيشرفت

 

 

 

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، هفتمين كنگره پيشگامان پيشرفت در 31 ارديبهشت ماه 1394 در مركز همايشهاي كتابخانه ملي واقع در تهران، بزرگراه شهيد حقاني، بعد از ايستگاه مترو حقاني، خروجي كتابخانه ملي برگزار خواهد شد.

دبير كنگره پيشگامان پيشرفت، با اشاره به همزمانی برگزاری این کنگره با چهارمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت افزود: افتتاحیه این کنگره با چهارمین کنفرانس نشان داد که دانشجویان در کنار اساتید می‌توانند در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به عنوان مشترک کنگره و کنفرانس، محورهای هفتمین کنگره پیشگامان پیشرفت را بدین شرح ارائه داد:

- فرهنگ و معنویت در آینده

- اقتصاد ایران در آینده

- پیشرفت اجتماعی در آینده

- نظام سلامت ایران در آینده

- علم و فناوری در آینده

- تعریف نظام‌ها و زیرنظام‌های سیاسی ایران

- جغرافیای ایران

علی متقیان با اشاره به استفاده اندیشکده‌ها از مقالات و نظرات دانشجویی که در کنگره‌های قبلی به دبیرخانه ارسال شده بود، گفت: خوشبختانه مرکز تعداد قابل توجهی از دانشجویان شرکت‌کننده در کنگره‌های قبلی را شناسایی و برای همکاری دعوت نموده است.

وی گفت: دانشجویان و محققان جوان بسیاری از اين كنگره استقبال کرده‌اند و قريب به 900 نفر در سامانه کنگره ثبت‌نام کرده که از این میان بيش از 600 مقاله، نوشتار كوتاه و اثر هنري به دبيرخانه کنگره ارسال شده است.

وي با اشاره به اينكه يكي از اهداف كنگره پيشگامان پيشرفت، تلاش برای مشارکت حداکثری دانشجویان و جوانان فعال در انديشه‌ورزي پیرامون الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و فرآیند تدوین و تحقق آن مي‌باشد، خاطر نشان كرد كه طبق روال كنگره‌هاي پيشين،‌ بخشي از كنگره به نمايش پايان‌نامه‌هاي دانشجويي در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري اختصاص يافته که از بین 200 پایان‌نامه رسیده به کنگره، تعداد 84 عنوان مورد داوری قرار گرفته و از بهترين پايان‌نامه‌ها تقدیر خواهد شد.

 

congress 

 

دبير كنگره پيشگامان پيشرفت، با بیان اینکه گروه‌هاي تخصصي متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و متخصصان ذیربط کار انتخاب و داوري آثار در هر یک از بخش‌هاي مختلف كنگره را بر عهده داشته‌اند، اظهار کرد: هفتمین کنگره پیشگامان پیشرفت با برگزاری سه نشست علمی (اقتصاد و مدیریت ایران در آینده؛ علم و فناوری و نظام سلامت ایران در آینده؛ فرهنگ و معنویت ایران در آینده، وضیعت نظام‌های سیاسی و جغرافیایی ایران در آینده، پیشرفت اجتماعی ایران در آینده) شروع شده و با گزارش دبیر کنگره، سخنرانی چند تن از دانشجویان، سخنرانی دکتر واعظ زاده (رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت) و تقدیر از برگزیدگان کنگره به کار خود پایان خواهد داد.

از عموم صاحب‌نظران، دانشجویان و محققان تقاضا می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه کنگره به آدرس http://www.kpip.ir مراجعه نمایند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید