هشتمین کنگره «پیشگامان پیشرفت» آغاز شد: تجلی مشارکت جوانان در تدوین و تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

 

 

هشتمین کنگره پیشگامان پیشرفت با موضوع «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ افق و تدابیر» صبح امروز در محل تالار علامه امینی دانشگاه تهران آغاز شد.

 

 30

 

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا در این کنگره یک روزه که در راستای بهره‌گیری از نقطه نظرات دانشجویان و گفتمان سازی در حوزه تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و با حضور بیش از 500 نفر از جوانان علاقمند به مباحث پیشرفت در حال برگزاری است ضمن بررسی فرصت‌ها، چالش‌ها و مختصات آینده مطلوب ایران در افق 1450، تدابیر و راهبردهای دستیابی به پیشرفت فرهنگی – اجتماعی، علمی - فناوری و اقتصادی و موضوعات خاص مرتبط با جوانان از قبیل منزلت اجتماعی جوانان، نقش جوانان در پیشرفت کشور، اشتغال جوانان، ازدواج جوانان، ورزش و جوانان، مهاجرت نخبگان و هماهنگی آموزش دانشگاهی و بازار کار مورد بحث و بررسی شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مراسم افتتاحیه کنگره، صبح پنج شنبه با سخنرانی دکتر صادق واعظ زاده، رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دکتر هادی اکبرزاده، دبیر کنگره و تعدادی از دانشجویان در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار و در ادامه نشست‌های تخصصی کنگره با سخنرانی اساتید و ارائه مقالات برتر دانشجویی با محوریت «علم و فناوری»، «فرهنگ، اقتصاد، سیاست و امور اجتماعی» و «موضوعات ویژه جوانان» آغاز شد.

 

10 

 

دکتر هادی اکبرزاده، معاون تقسیم کار ملی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دبیر هشتمین کنگره پیشگامان پیشرفت طی سخنانی در مراسم افتتاحیه افزایش مشارکت جوانان در ایده پردازی و اندیشه ورزی پیرامون الگوی پیشرفت کشور و فرایند تدوین و تحقق ان، ظرفیت سازی برای مطالبه و اجرای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط نسل آینده ساز جامعه، تعمیق و ترویج گفتمان پیشرفت در بین جوانان، جهتدهی فعالیتهای علمی و هنری جوانان به سمت موضوعات مرتبط با الگوی پیشرفت و کادرسازی و تامین نیروی انسانی مورد نیاز جهت طراحی و اجرای الگو را از جمله اهداف عام کنگره های پیشگامان پیشرفت عنوان کرد.

وی گفت: کنگره هشتم افزون بر این به طور ویژه به افق الگو به معنای اهداف مطلوب و قابل حصول ملت ایران در بازه پنجاه ساله و تدابیر و راهبردهای خردمندانه و عاقبت اندیشانه کلان جهت نیل به این افق می پردازد.

در مراسم اختتامیه کنگره نیز که عصر پنج شنبه برگزار می شود ضمن سخنرانی تعداد دیگری از دانشجویان با اعطای هدایایی از برگزیدگان کنگره تقدیر می‌شود.

 

20 

 

گفتنی است، کنگره‌های پیشگامان پیشرفت طی سه سال گذشته هر شش ماه یک بار به همت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف اطلاع رسانی در خصوص فعالیت‌های انجام شده در خصوص تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و هم اندیشی و تبادل نظر با دانشجویان در راستای گفتمان سازی و جلب مشارکت جوانان کشور در تدوین و تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار شده است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید