پیام تسلیت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به مناسبت درگذشت استاد فرزانه مرحوم دکتر احمد احمدی

 

 

 

باسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

استادی گرانقدر و محبوب، اسلام­ شناسی عارف و عامل، فیلسوفی ریز بین و نوآور و نویسنده­‌ای توانا پس از عمری مجاهده علمی و دینی و خلق آثاری پر برکت و مثمر در شب­‌هایی بزرگ جان به جانان تقدیم کرد و به ملکوت اعلا شتافت.

استاد دکتر احمد احمدی میراث دار معارف دینی و تفکر فلسفی از امام خمینی و علامه طباطبایی و متبحر در فلسفه غرب و از بزرگان کاروان اندیشه و عمل در انقلاب اسلامی بود. او شخصیتی پاک طینت، پر تلاش و خستگی ناپذیر، بی ریا و صادق، متواضع و قانع، صریح الکلام، ساده زیست، عدالتخواه، دلسوز طبقات محروم و محبوب نسل انقلاب و جوانان بود. دکتر احمدی از جمله شخصیت‌های کمیابی بود که روزگار بسی باید بگذرد که چونان او را پرورش دهد.

این استاد عالی مقام در سمت رئیس اندیشکده معنویت در مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، تلاشی از عمق جان در تبیین معنویت دینی و تأثیر آن در زندگی و پیشرفت داشت و در آخرین سخنرانی خود که با عنوان «تجلی معنویت در اندیشه و عمل» در کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در سال جاری ایراد کرد، با نفسی گرم و آرامشی قلبی از ضرورت کار و تلاش معنوی برای پیشرفت سخن گفت و از ارزش حیات انسانی و مسئولیت حفظ آن، از تکلیف انسان‌ها در برابر هم، در برابر حیوانات، آب، درخت و زمین یاد کرد، از اخلاق محیط‌زیست سخن به میان آورد و این آیه شریفه را تلاوت کرد که «انا لله و انا الیه راجعون». خداوند او را با پیامبران، شهدا، اولیا و صالحان، دانشمندان اهل عمل و قسط و عدل محشور فرماید.

مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ضایعه رحلت این دانشمند فرزانه حوزه و دانشگاه را به عموم اندیشمندان، جامعه علمی کشور، ملت ایران و رهبر معظم انقلاب و خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گوید و در این ایام پر فیض علو درجات ایشان را از خداوند بزرگ مسئلت دارد. 

 

0download 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید