آغاز مرحله جدید در گفتمان پیشرفت

 

 

شورای عالی مرکز الگوی اسلامی پیشرفت در جلسه مورخ 29/07/91 بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خراسان شمالی را آغاز مرحله جدیدی برای طراحی الگو و گفتمان سازی پیشرفت کشور دانست.

شورای عالی مرکز در این جلسه با تأمل نسبت به بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در شهرهای بجنورد و اسفراین و قدردانی از معظم له به خاطر پرداختن به موضوع پیشرفت و تبیین جهت گیری آن و نیز تسری گفتمان پیشرفت از سطح نخبگان به عموم اقشار جامعه، اظهار امیدواری کرد با ارائه عمومی مباحث، اقدامات و تصمیمات یک سال و نیم گذشته مرکز از قبیل برگزاری دو کنفرانس و کنگره ملی و ده ها نشست تخصصی درباره الگو، مشارکت حدود 2000 تن از نخبگان و متخصصان در تهیه نقشه راه و مقدمات طراحی الگو، تصویب اصول برنامه تقسیم کار ملی، تعیین منطق تأسیس و نظام نامه تشکیل اندیشکده های الگو، تأسیس دبیرخانه حوزوی الگو، راه اندازی اندیشکده ها و دیگر تصمیماتی که در این مدت برای دستیابی به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از سوی مرکز اتخاذ شده، فضای گفتمانی ایجاد شده در جامعه در جهت دستیابی به الگوی پیشرفت، تقویت و تداوم یابد و همکاری نخبگان در این امر مهم ارتقاء پیدا کند. در این جهت شورا مقرر کرد حدود یکصد مقاله علمی تدوین شده درباره پیشرفت جهت اطلاع و استفاده عمومی منتشر شود. همچنین پیش نویس نقشه راه و فرآیند تدوین الگو و نسخه اولیه اصول راهنمای الگو که در این مدت تهیه شده است به منظور اظهار نظر نخبگانی و عمومی انتشار یابد.

شورای عالی مرکز هدف از تشکیل اندیشکده ها به عنوان اتاق های فکر را تدوین مبانی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بر پایه اسلام ناب و ورود به عرصه های معنویت، فکر، علم و عدالت، برنامه ریزی برای تدوین سبک زندگی بر پایه عقاید اسلامی و مطابق با اقتضائات بومی جامعه ایرانی دانسته و آن را از برنامه های اصلی و اولویت دار مرکز برشمرد.

 اعضای شورای عالی مرکز باتوجه به مسئولیتی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص تولید علم و توسعه گفتمانی و تهیه پیش نویس الگو به عهده گرفته اند، بر استفاده از ظرفیت نخبگانی گسترده کشور تأکید کردند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید