نشست بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با حضور مسئولان مرکز ملی فضای مجازی و اعضای اندیشکده امور اجتماعی، جمعیت و نیروی انسانی

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در راستای ابلاغ رهبر معظم انقلاب اسلامی، که شورای عالی فضای مجازی را در کنار دیگر مجامع و شوراها، به بررسی و ارائه پیشنهاد نسبت به سند الگو در حیطه وظایف، مؤظف فرمودند؛ نشست بررسی و تکمیل سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با حضور مسئولان  مرکز ملی فضای مجازی و اعضای اندیشکده امور اجتماعی، جمعیت و نیروی انسانی، 3 بهمن ماه سال جاری در محل مرکز الگو برگزار شد.

در این جلسه بعد از ارائه گزارشی از وضعیت فضای مجازی در سطح جهان و ایران، برخی از گزاره‌های سند الگو در این ارتباط مورد بحث و مناظره قرار گرفت. در ارتباط با گام‌های پیش‌روی سند الگو که توسط معاونت علمی و تقسیم کار ملی مرکز الگو ارائه شده است عنوانِ "الزامات و سازوکارهای به روزرسانی و اصلاح سند الگو" با توجه به تحولات و پیشرفت‌های سریع فضای مجازی بیشتر مدنظر قرار گرفت که باید تدابیر به صورتی برهه‌بندی شوند که از تغییرات شگفت‌انگیز و سریع این حوزه، غافل نمانند. همچنین با توجه به ضعف و کاستی‌های موجود در حوزه زیرساخت‌ها و تولید اطلاعات در حوزه فضای مجازی، باید به "محدودیت‌ها و چالش‌های منطقه‌ای و بین المللی اجرای سند الگو" بسیار همت گذاشت تا این محدودیت‌ها و چالش‌ها را در حیطه استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی به حداکثر ممکن فرو کاست.

در ادامه جلسه نکات اصلاحی‌ درباره برخی از تدابیر پیشنهاد شد، همچنین مقرر گردید که تدابیر جدیدی متناسب با برخی سیاست‌های فضای مجازی نیز در سند الگو آورده شود.

 

 .

 IMG 5685

 

 

IMG 5683  

 

 

 

IMG 5690  

 

 

 

IMG 5687

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید