شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نظر مجلس شورای اسلامی در خصوص الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را بررسی کرد

 

 

 

 

 به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در پی تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در آن اهم مبانی و آرمان‌های پیشرفت و افق مطلوب ایران در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است، رهبر معظم انقلاب اسلامی، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند. در این فراخوان از مجلس شورای اسلامی خواسته شده، با نگاه ملی به بررسی سند حاضر بپردازد و نکات ضروری برای ارتقای آن را بعنوان سند بالادستی قوانین برنامه‌ای کشور پیشنهاد کند و تمهیدات لازم را برای تهیه و تصویب طرح‌ها و لوایح برنامه‌ای در چارچوب نسخه نهایی آن مقرر سازد.

براین اساس رییس مجلس شورای اسلامی پس از بررسی الگوی پیشرفت در مرکز پژوهش‌های مجلس، نتیجه این بررسی را برای مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارسال کرد.

 

 

IMG 6116

  

شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نیز در یکصد و هفتاد و دومین جلسه خود متن دریافتی را مورد بررسی و مداقه قرار داد و ضمن تشکر از مجلس شورای اسلامی در انجام وظیفه محوله از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، مقرر داشت که نکات مورد اشاره مجلس در تکمیل و ارتقای الگوی پیشرفت مورد توجه قرار گیرد و بازخورد لازم در اختیار مجلس گذارده شود.
گفتنی است متن الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که براساس ماموریت محوله رهبر معظم انقلاب به مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با مساعدت و همکاری بیش از سه هزار تن از فرهیختگان حوزه و دانشگاه تهیه شده بود در مهرماه ۱۳۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به فراخوان نخبگانی گذاشته شد و از مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت، مجلس شورای اسلامی و شوراهای عالی کشور خواسته شد نسبت به آن اعلام نظر نمایند.

 

 

IMG 6113 

  

IMG 6106

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید