دیدار اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله علوی گرگانی

 

 

 

اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به طور جداگانه با آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی دیدار کردند.

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در این دیدارها گزارشی از مراحل مختلف تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارائه و اظهار شد این سند حاصل کار هزاران تن از دانشگاهیان و حوزویان و مسئولان راهبردی است که در قالب اندیشکده‌ها، کنفرانس‌ها و نشست‌های علمی و دریافت هزاران مقاله در طول هشت سال فعالیت منجر به تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شده است اما با وجود این همه تلاش،  هنوز نیاز به بررسی و پیگیری و کسب نظر اندیشمندان برای تکمیل  دارد. 

همچنین از آیات عظام درخواست شد تا با طرح موضوع فقه پیشرفت، فقه فرهنگ و فقه سبک زندگی در دروس خارج، زمینه طرح بیشتر مباحث پیشرفت در حوزه را فراهم آورند.

 

60234896s 

 

آیت‌الله سبحانی ضمن آمادگی برای طرح موضوع در دروس حوزه، برای عملیاتی شدن و اجرای الگو به نکاتی اشاره و اعلام کردند با تشکیل کارگروهی از فضلای حوزه در دفتر وی،  با مداقه در متن الگو، نظرات و پیشنهادهای خود را برای تکمیل الگو به شورای عالی ارائه خواهد داد.

همچنین آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با اعضای شورای عالی الگو ضمن تشکر از اقدامات انجام شده و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیش‌بینی تدوین این سند مهم و آینده‌نگر انقلاب اسلامی و تشکر از توجه شورای عالی به اسلامیت الگو در مراحل تدوین و تأکید بر تداوم این توجه، پیشنهادهایی را به شورای عالی ارائه کرد.

وی گفت: در مقام عمل به مبانی اصلی الگو توجه و در تدوین برای نحوه اجرای آن جدیت داشته باشید.

آیت‌الله علوی گرگانی افزود: دیگر این که همانطور که تاکنون از حوزویان بهره‌مند بوده‌اید، در تدوین نهایی سند از کارهای تخصصی حوزه استفاده شود و در تکمیل سند از انتقادهای احتمالی استقبال کنید.

 

60234897 a 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید