آخرین وضعیت تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت/ مشارکت نخبگان در تهیه الگو

 

 

رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از مشارکت نخبگان در تهیه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان همین دهه الگو تهیه و اجرا شود.

دکتر صادق واعظ‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: در طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از جمله اقداماتی که باید صورت گیرد، استفاده از حضور گسترده جوانان فکور و پرنشاط است.

وی ادامه داد: تا کنون برای تحقق این هدف، دو رویداد مهم محقق شده است، اولین رویداد، نشستی بود که در ابتدای سال جاری برگزار شد و دومین رویداد برگزاری کنگره پیشگامان پیشرفت بود که در این نشست چند صد جوان پرانگیزه و دانشمند از اقصی نقاط کشور با هدف طراحی الگوي پیشرفت کنار هم جمع شدند و نظرات خود را منعکس کردند.

رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بیان اینکه نتایج این هم‌اندیشی در اختیار طراحان الگو قرار می‌گیرد، تصریح کرد: جوانان زیادی در حلقه‌های اصلی این طراحی وجود دارند و برنامه ما، استفاده از نیروی نخبگان و جوانان است.

 وی ادامه داد: این جوانان با مشارکت در طراحی مهم‌ترین برنامه پیشرفت کشور، آماده می‌شوند تا این برنامه را مدیریت و اجرا کنند، چراکه این برنامه آینده است و آینده متعلق به جوانان است.

واعظ‌زاده به تشریح طرح الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پرداخت و ادامه داد: این الگو باید یک الگوی اسلامی باشد و خوشبختانه اسلام، برنامه زندگی است و برای ما و ملت ما که به اسلام معتقد هستند کار طراحی پیشرفت کشور را آسان‌تر می‌کند به اصطلاح متخصصان غربی، طرح اولیه آن آماده است.

 رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت افزود: در این الگو باید مقتضایت کشور، مقتضیات ملی، منطقه‌ای، روحیات مردم، سرمایه‌های ملی، وضعیت زمان، فرهیختگی نیروی انسانی و ...، همه، لحاظ شود و با طراحی خوب و مدیريت جوان و قاطع، اجرا شود و با اجرای آن، جهشي در وضعیت زندگی و معنوی  مردم در میان‌مدت ایجاد شود.

 واعظ‌زاده در پایان اظهار امیدواری کرد که این الگو در همین دهه پایان یابد و اجرای آن آغاز شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید