استفاده از توان فکری جوانان در مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

 

 

رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با توجه به برگزاری سومین کنگره پیشگامان پیشرفت از عضویت جوانان در حلقه‌های فکری و اندیشکده‌های اصلی این مرکز در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش دفتر ارتباطات و گفتمان‌سازی مرکز الگوی اسلامی ابرانی پیشرفت، دکتر صادق واعظ‌زاده، در دیدار با جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر استان اصفهان که برای آشنایی با تدوبن الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به مرکز الگو آمده بودند با اشاره به فداکاری‌های به‌یادماندنی دانش‌آموزان و دانشجویان اصفهانی در دفاع مقدس، اهمیت مشارکت جوانان در ترسیم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را خاطرنشان کرد و گفت: مجریان این الگو در آینده، جوانان و دانشجویان امروز هستند، پس لازم است که جوانان با فکرهای تازه و با شور و نشاط جوانی، در تدوین برنامه آینده کشور، شریک و سهیم باشند. بر اساس اين، مرکز یکی از اهداف خود را مشارکت جوانان و طرح دیدگاه‌های آنان در طراحی الگو به همراه اساتید و دانشمندان دیده است.

واعظ‌زاده با تأکید بر اینکه الگو باید با اعتقاد به توحید و معاد طراحی شود تصریح کرد: تفاوت اصلی الگو با مدل‌های توسعه معمول در کشورهای صنعتی در این دیدگاه نهفته است.آنها به هیچ عنوان در مباحث توسعه خود به سعادت جامع انسان و به جهان پس از مرگ نگاه نمی‌کنند، در حالی که ما این جهان و جهان دگر را در کنار هم می‌بینیم و اعتقاد به آن جهان در برنامه زندگی این جهان ما باید اثر بگذارد.

رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با اشاره به اینکه جوانان باید با مفاهیم پیشرفت آشنا شوند و به توسعه مباحث آن کمک کنند افزود: هر جوان و دانشجویی می‌تواند با در نظر گرفتن مقتضیات رشته تخصصی و علاقه خود، وارد مباحث پیشرفت شود و آن را دنبال کند.

دکتر واعظ‌زاده در پایان به طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (طرح شهاب) که در دوره مسئولیت وی در بنیاد ملی نخبگان طراحی شد اشاره کرد و گفت: خداوند به هر انسانی استعدادهای خاصی داده است که باید در دوران طفولیت شناخته و هدایت گردد و بهترین راه این کار استعدادیابی دانش‌آموزان در همه مدارس کشور و به همت همه معلمان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید