کميته‌هاي چهارگانه كنگره پیشگامان پیشرفت تشكيل شد

 

 

نخستین جلسه کميته‌هاي چهارگانه سومین كنگره پیشگامان پیشرفت با عناوین مقالات، وب‌نوشت، گفتمان و ارتباطات، و فرهنگی و هنری با هدف مشارکت گسترده جوانان و دانشجويان در مدیریت و اداره كنگره در تاریخ دهم اسفندماه تشكيل شد.

دكتر فخرايي، دبير كنگره پيشگامان پيشرفت ضمن اعلام اين خبر افزود هدف اصلی از تشکیل این کمیته‌ها تأمین مشارکت گسترده جوانان و دانشجویان در برگزاری کنگره و متعاقب آن، تفکر، ورود و همراهی جوانان و دانشجویان در برنامه‌های علمی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است تا از ظرفیت قابل توجه فکری و عملی آنها در تدوین و تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت استفاده شود.

وی ادامه داد در اختتاميه دومين كنگره پيشگامان پيشرفت مقرر شد فعاليت‌ها و تشکیل بخش‌هاي مختلف كنگره با محوريت دانشجويان و جوانان علاقه‌مند و واجد صلاحيت به عنوان عناصر و نيروهاي پيشرو سپرده شود، لذا ستاد كنگره به منظور هماهنگی و سازماندهی امور کنگره و بهره‌مندی از ظرفیت جوانان و دانشجویان و نظرات و دیدگاه‌های آنها در تدوین و تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در نیمه دی‌ماه فراخوانی الکترونیکی برای همکاری در کمیته‌های چهارگانه کنگره انجام داد. بر اساس اعلام آمادگی و علاقه‌مندی دانشجویان و جوانان شامل اعضای انجمن‌های علمی، تشکل‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها و دفاتر استاني بنياد ملي نخبگان از سراسر كشور و بررسي احراز شرايط عضويت آنان، کميته‌هاي پیشگامان پیشرفت شامل کميته وب‌نوشت، کميته مقالات، کميته گفتمان‌سازی و ارتباطات و کميته فرهنگی و هنری تشکیل شدند.

وی افزود در نخستین جلسه اين كميته‌ها که از صبح تا عصر روز پنج‌شنبه، دهم اسفندماه به طول انجامید، حدود 200 تن از دانشجویان سراسر کشور حضور داشتند. همچنین چند دانشگاه از نقاط دوردست از طریق سیستم وبینار مباحث و مطالب را مشاهده نمودند. این جلسه شامل دو بخش همگانی با سخنرانی استادان و محققان و بخش نشست‌های تخصصی کمیته‌ها بود. در بخش همگانی سخنرانی آقای دکتر واعظ‌زاده، ریاست مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع ظرفیت‌های ملی و توانمندی‌های جوانان برای پیشرفت، سخنرانی آقای دکتر نیازی با موضوع جوانان و بیداری اسلامی و سخنرانی آقای دکتر سپهری با موضوع نقش شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی برای گفتمان پیشرفت ارائه شدند و هر کدام از کمیته‌ها دو نشست تخصصی برگزار کردند. در پایان مقرر شد کمیته‌ها مطابق مذاکرات و مصوبات، امور کنگره را پیگیری و اجرا نمایند.

دیدگاه‌ها  

 
+1 #1 فاطمه سادات علوی 1392-02-01 22:40
با سلام
بابت برگزاری نشست تشکر می کنم.و تقاضا دارم اطلاع رسانی را در سطح وسیعتری انجام دهید.
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید