عنوان سومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت انتخاب شد: «واکاوی مفاهیم و نظریه‌های رایج توسعه و تجربیات ایران و جهان، به سوی نظریه اسلامی ایرانی پیشرفت»

 

جلسه مشترك شوراي عالي و شوراي تلفيق و هماهنگی مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت با موضوع بررسي عناوين پيشنهادي سومین كنفرانس الگوي اسلامي ايراني پيشرفت برگزار شد.

در جلسه مشترك شوراي عالي و شوراي تلفيق و هماهنگی مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت كه به رياست دكتر صادق واعظ‌زاده برگزار شد، پس از بحث و تبادل نظر، عنوان «واکاوی مفاهیم و نظریه‌های رایج توسعه و تجربیات ایران و جهان، به سوی نظریه اسلامی ایرانی پیشرفت» برای سومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تصویب شد.

همچنين مقرر شد سومين كنفرانس الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در اردیبهشت سال 1393، با نقش‌آفرینی فعال اندیشکده­ها در مدیریت و اجرا برگزار شود.

اين عنوان از ميان عناوين پيشنهادي «واکاوی نظریه‌های رایج توسعه و تجربیات جهانی؛ طلیعه دستیابی به نظریه اسلامی ایرانی پیشرفت»، «بررسی نظریه‌ها، الگوها و روش‌های مدیریت تحولات اجتماعی» و «ارزیابی روند پیشرفت ایران» انتخاب شد.

همچنین به منظور توجه و بررسي مباحث خاص پیشرفت از دیدگاه اسلام مقرر شد كه شورای عالی حوزوی مرکز با بررسی‌های لازم و با بهره‌گیری از ظرفیت حوزه‌های علمیه، کنفرانسی با مدیریت دبیرخانه حوزوی مرکز در شهر قم برگزار نماید.

بر اين اساس، عنوان و شرایط برگزاری این کنفرانس در شورای عالی حوزوی مرکز تصمیم‌گیری خواهد شد.

گفتنی است طبق مصوبه شورای عالی مرکز، شورای تلفیق و هماهنگی مرکز به ریاست رئیس شورای عالی و رئیس مرکز و با حضور معاونان مرکز و رؤسای اندیشکده‌ها، تشکیل و وظایف بررسی و تحلیل اسناد تولیدشده در اندیشکده‌ها، تحلیل آثار متقابل نتایج اندیشکده‌ها، یکپارچه‌سازی، هماهنگی و تکمیل نتایج کار اندیشکده‌ها و تأیید اسناد تلفیقی را به عهده خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید