محورهای فعالیت انديشكده امور اجتماعي، جمعيت و نيروي انساني تعیین می‌شود

 

 

بر اساس اعلام دبیر اندیشکده امور اجتماعي، جمعيت و نيروي انساني محورهای فعالیت اندیشکده مزبور به روش دلفی و با مشارکت فکری دانشمندان، محققان و صاحب‌نظران ذی‌ربط تعیین می‌شود.

وی گفت سومين جلسه انديشكده امور اجتماعي، جمعيت و نيروي انساني با حضور اعضاي محترم در تاریخ 8/3/1392 برگزار شد. همسو با اهداف کلی مركز و وظايف انديشكده و با عنايت به وجود 27 انديشكده ديگر، حدود و ثغور مباحث مرتبط با اين انديشكده از اهميت بسزايي برخوردار است تا بتوان قدم‌هاي بعدي را بر اساس آن برداشت؛ لذا در اين ميان، طي مطالعات صورت‌گرفته و نيز نظرهاي برخي اعضاي محترم انديشكده، ابتدا با استفاده از روش دلفي، محورهايي براي انديشكده در نظر گرفته و ارسال شد؛ و در مرحله بعد در جلسه با حضور اعضاي انديشكده، كار تلفيق و بررسي مجدد ابعاد و محورهاي انديشكده مورد بحث قرار گرفته شد تا در نهايت به طور دقيق بتوان نخست، محورهاي مطالعاتي انديشكده و در گام دوم، ابعاد هر كدام از محورها را مشخص و همسو با مراحل مختلف كار انديشكده به ادامه مسير پرداخت.

دیدگاه‌ها  

 
0 #2 نهال ریاضی 1392-05-07 17:04
سلام. با آرزوی قبولی طاعات و بهره مندی از فیوضات لیالی قدر، به استحضار می رسانم:
یکی از منابع مفید در تعیین نیازهای واقعی و کاربردی جامعه، اولویتهای تحقیقاتی سازمانهای اجرایی است. اکنون که اندیشکده مایل به تدوین محورهای فعالیتهای خود است، این مجموعه می تواند راهگشا باشد. نسخه الکترونیکی و چاپی را به طریقی که بفرمایید تقدیم خواهم کرد.
با احترام
نقل قول کردن
 
 
0 #1 نهال ریاضی 1392-05-07 17:00
سلام. با آرزوی قبولی طاعات و بهره مندی از فیوضات لیالی قدر به استحضار می رسانم:
یکی از منابعی که می تواند نیاز واقعی و کاربردی جامعه را به بررسی های علمی مشخص کند اولویت های تحقیقاتی سازمان های اجرایی است. تقریباً هر ساله یا در برخی از سازمانها هر دو سال یکبار نیازهای علمی خود را در قالب اولویتهای پژوهشی منتشر می کنند که این کار از طریق مکاتبه با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است و یا این اولویت ها را بر وبگاه سازمانی خود نصب می کنند. ای کاش می توانستم فایل مجموعه ای از این اولویت ها را برایتان الصاق کرده و ارسال نمایم. به هر حال در صورتی که لازم بدانید می توانم نسخه چاپی یا الکترونیکی را تقدیم کنم. این مجموعه می تواند به دو نتیجه هدایت کند: 1. چقدر برنامه ها و نیازهای واقعی جامعه با هم هماهنگ و یا از هم دورند؟ 2. اکنون که اندیشکده مایل به تعیین محورهای فعالیت است، با آگاهی کامل از نیازهای روز جامعه، اولویتهای فعالیت خود را تعیین نماید.
اگر بفرمایید چگونه می توانم این فایل را برایتان ارسال کنم، حتماً اقدام خواهم کرد.
با احترام
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید