هشتمین جلسه حلقه فكري جوانان با موضوع مسئله يابي پيشرفت برگزار شد

 

 

هشتمین جلسه حلقه فكري جوانان در روز سه شنبه 16 مهر ماه 1392 در سالن همايش هاي مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور جمعي از دانشجويان و جوانان علاقه مند به مباحث پيشرفت و فضاي مجازي و با حضور حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي سيد عباس نبوي برگزار گردید، در ابتدا جلسه حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي سيد عباس نبوي در خصوص فضاي مجازي و ديدگاه هايي كه در اين خصوص مطرح است مطالبي ارائه نمودند و افزودند كه در مباحث مربوط به فضاي مجازي ابتدائاً بايد به يك تعريف مدلل و مبرهن و هم واقعي و عيني از چيستي فضاي مجازي رسيد و در اين ارتباط بايد هسته مركزي و اجماع فكري شكل بگيرد و در مرحله دوم بايد مشخص گردد كه ماهيت فضاي مجازي يك ماهيت مربوط به تفكر و كنش است يا ماهيت مربوط به امكان. همچنين افزود در فضاي مجازي مسائل بينشي و فكري، مسائل اساسي ماست و مسائل ابزاري، مسائل بعدي ماست. قبل از اينكه ما فضاي مجازي را با ديد ابزاري حل كنيم بايد از بعد انساني و اجتماعي و حقيقي آن را حل نماييم.

در اين جلسه حاضرين به ارائه پيشنهاداتي در خصوص بهتر شدن اين سلسله جلسات و حلقه ها ارائه دادند از جمله اينكه به جاي مسئله شناسي بهتر است اسناد بالادستي را بررسي نموده و نقاط قوت و ضعف آن را مشخص نماييم و همچنين از شبكه اجتماعي بسيج و تجربيات آ‌ن به عنوان مدلي موفق از نظام جمهوري اسلامي در بررسي ها و مطالعات فضاي مجازي استفاده شود.

در پایان این جلسه تصویب گردید که یک کارگروه تخصصی با عنوان مسئله يابي فضای مجازي و با سرپرستی آقایان میثم رمضانعلی و رستمعلي در بسيج تشکیل شود و در جلسات آتي در مورد مسائل و مشكلات مشخص شده به بررسي و بحث و تبادل نظر پرداخته شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید