تقویم نشست‌های اندیشه‌ورزی اعلام شد

 

 

دکتر هادی اکبر زاده، معاون علمی و تقسیم کار ملی ضمن تاکید بر نتایج ارزشمند نشست‌های اندیشه‌ورزی در ارائه دیدگاه‌های صاحب‌نظران و اندیشمندان و دستیابی به تضارب آرای عالمانه و اجماع نخبگانی در خلال این نشست‌ها، برنامه و تقویم برگزاری نشست‌های اندیشه‌ورزی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در نیمه دوم سال 1392 را اعلام کرد.

وی گفت يكي از رسالت هاي مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، فراهم نمودن بستري مناسب براي انديشه‌ورزان، صاحب نظران و متفكران عرصه پيشرفت با رويكردها و ديدگاه هاي مختلف و با هدف ايجاد محيطي اخلاقي، منطقي، صريح و محترمانه براي بيان آزادانة انديشه هاي مرتبط با الگو و نقد و پالايش عالمانة آنها؛ تبيين تدريجي نظرات برتر مرتبط با الگو در فرآيند بحث و تبادل نظر و تضارب آراء و مشاركت دادن نظرات صاحب نظران در تدوين الگو و اقناع افكار عمومي نخبگان مرتبط مي باشد. در اين نشست ها، صاحب نظران حوزوي و دانشگاهي در جمعي محدود از صاحب نظران و به دور از تشريفات و الزامات همايش هاي متعارف، آزادانه، نظام مند، مؤدبانه، صريح، عقلاني و منطقي در باب موضوعات مرتبط با الگو به اظهارنظر و تبادل آراء و گفتگو همراه با استدلال مي پردازند. براي تحقق اين هدف، سلسله نشست هاي انديشه ورزي در زمينه‌هاي مرتبط با الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در چارچوب آئين نامه‌هاي مصوب، برگزار خواهد شد.

هر دوره نشست براي يك نيمسال برنامه ريزي و تنظيم گرديده و جلسات آن به صورت ماهانه برگزار مي شود. موضوعات نشست ها و انتخاب سخنرانان مدعو بر اساس پيشنهاد انديشكده ها و مشورت با صاحب نظران تعيين مي‌گردد. مشروح مطالب مطروحه در هر جلسه پس از بازبيني سخنران و ويرايش نهايي، در وبگاه مركز الگو  (www.olgou.ir)منتشر و در تيراژ مناسب به چاپ خواهد رسيد.

بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته توسط معاونت علمي و تقسيم كار مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، اين سلسله نشست‌ها نيز در نيمه دوم سال 1392 ادامه خواهد يافت كه برنامه زمانبندي اين نشست‌ها در جدول ذيل آمده است.

  

رديف

زمان

سخنرانان

1

مهرماه

حجت‌الاسلام دكتر سعيدرضا عاملي، استاد جامعه‌شناسي دانشگاه تهران

2

آبان‌ماه

دكتر محمود متوسلي، استاد اقتصاد دانشگاه تهران

3

آذرماه

حجت‌الاسلام دكتر عبدالحسين خسروپناه، دانشيار و رئيس پژوهشگاه حكت و فلسفه اسلامي

حجت‌الاسلام دكتر احمد واعظي، دانشيار دانشگاه باقرالعلوم (ع)

4

دي‌ماه

دكتر علي‌نقي مشايخي، استاد مديريت دانشگاه صنعتي شريف

5

بهمن‌ماه

دكتر علي رضائيان، استاد مديريت دانشگاه شهيد بهشتي

6

اسفندماه

دكتر سيدمحمدعلي توكل كوثري، استاد جامعه‌شناسي دانشگاه تهران

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید