پنجمين جلسه هیئت‌رئیسه اندیشکده اقتصاد برگزار شد

 

 

در پنجمين جلسه اندیشکده اقتصاد که به ریاست آقای دکتر داودی -رئیس اندیشکده- در يازدهم آذر برگزار شد دکتر زریباف، گزارشی درباره فعالیت‌های علمی و پژوهش‌های کارگروه مطالعاتی متبوع و مدل‌های اقتصادی بومی عرضه كردند. این گزارش در چند عنوان و زیرعنوان تهیه شده بود که  شامل پژوهش‌ها وفعالیت‌های جاري این كارگروه می‌شد. برخی از محورهای این گزارش، مختصراً عبارت‌اند از

- ارائه نظریه توسعه عدالت‌محور

- ارائه نظریه عدالت ولایی و توازن حقگرا در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

- تدوین طرح جامع (نظام پژوهشی) توسعه عدالت‌محور به سفارش وزارت اقتصاد و دارایی، 1385

- تدوین نظام اولویت‌های تحقیقاتی و استراتژیک اقتصادی، به سفارش وزارت اقتصاد و دارایی، 1385

- تدوین نقشه راه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مؤسسه صدرا، 1388

- همکاری با مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، 1387-1392

- همکاری با دفتر تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفتِ معاونت راهبردی ریاست جمهوری، 1389-1392

- تدوین استاندارد پژوهش در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، 1390

- همکاری در تدوین جلد اول و دوم «گفتارهایی در مبانی، مفاهیم و روش‌شناسی الگوی اسلامی ایرانی

پیشرفت»، معاونت راهبردی ریاست جمهوری، 1391

بعد از این گزارش، اعضای هیئت‌رئیسه به بحث و تبادل نظر درباره فعالیت‌های این مؤسسه و همچنین محورهای این گزارش پرداختند. اعضای هیئت‌رئیسه با تشکر از حضور کارگروه و عرضه گزارش، فعالیت‌ها و پژوهش‌های این مؤسسه را مفید و علمی دانستند و  تأکید كردند كه گزارش مورد نظر بايد مورد بحث و بررسی بیشتري به ویژه در جلسات اندیشکده اقتصاد قرار گيرد تا بعد از نقد و بررسی بتواند در اسناد و فعالیت‌های آتی  اندیشکده مورد استفاده قرار گیرد. کارگروه مطالعاتی نیز آمادگی خود را جهت ارائه مطالب و پژوهش‌های خود اعلام کرد.

در ادامه، اعضاء درباره نقشه راه پژوهشی اندیشکده به تبادل نظر پرداختند و مقرر شد نسخه ویراسته این نقشه در جلسه بعد هیئت‌رئیسه مورد بررسی نهایی قرار گیرد.

در دستور آخر این جلسه چهار ساعته، اعضاء درباره زمان شروع مجدد جلسات اندیشکده اقتصاد و نحوه کار این جلسات به بحث و تبادل نظر پرداختند که در جلسه آتی هیئت‌رئیسه، زمان تشکیل سومین جلسه اندیشکده و دستور کار این جلسه نهایی خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید