چهارمين كنگره پيشگامان پيشرفت برگزار شد

 

 

چهارمين كنگره پيشگامان پيشرفت، با حضور بيش از يك هزار نفر از جوانان نخبه سراسر كشور صبح روز پنجشنبه 14/09/1392 در شيراز آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، دبیر ستاد کنگره پیشگامان پیشرفت طي سخناني گفت: اين ستاد با همکاری مستقیم جوانان و با هدف ارتقای سطح مشارکت آن‌ها در فرآیندها و فعالیت‌های منتهی به تدوین الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت و ترویج ضرورت نیاز به تدوین الگو، اقدام به برگزاری چنین همایش‌ها و کنگره‌هایی می‌کند.

سيد‌مهدي فخرايي افزود: ستاد برگزاری کنگره پیشگامان پیشرفت از سال 1390 فعالیت خود را برای حمایت و پشتیبانی مرکز الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت، آغاز کرده است.

فخرايي گفت: برگزاری کنگره‌ها، هم‌اندیشی‌های استانی، ایجاد و پشتیبانی از محیط‌های گفت‌و‌گوی اینترنتی،‌برگزاری جشنواره‌های علمی منطقه‌ای با همکاری دانشگاه‌ها، انجمن‌های علمی، تشکل‌های دانشجویی و دفاتر استانی بنیاد ملی نخبگان از جمله برنامه‌هاي اين ستاد بوده و هست.

وي اضافه كرد:  ما ضمن گردآوری جوانان برای گفتمان‌سازی پیشرفت به ایجاد فضای تضارب آراء، نظرات و دیدگاه‌های دانشجویان، طلاب جوان و نخبگان کشور درباره مفاهیم، ارکان و جنبه‌های پیشرفت و نیز نقاط قوت و ضعف و موانع در راستای تدوین یک الگوی اسلامی‌ایرانی می‌پردازیم.

دبیر ستاد برگزاری کنگره پیشگامان پیشرفت گفت: تاکنون یک هزار و 500 دانشجوی عضو بنیاد ملی نخبگان، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و تشکل‌های دانشجویی در «چهارمین کنگره پیشگامان پیشرفت» ثبت‌نام کرده‌اند و بیش از یک هزار اثر شامل: 100 وب‌نوشت و 100 اثر هنری در کنار بیش از 900 مقاله و ایده به دبیرخانه کنگره رسیده است.

محورهاي چهارگانه اين كنگره ملي و كارگاه‌هاي تخصصي‌آن شامل هویت و سبک زندگی اسلامی‌ایرانی جوانان، پایگاه اجتماعی و منزلت جوانان، جوانان، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و پیشرفت علم، فناوری، نوآوری و کارآفرینی جوانان، اعلام شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید