حصول تعریفی مفهومی از مبانی عرصه ای الگو در دومین جلسه مشترک شورای عالی و شورای تلفیق و هماهنگی مرکز

 

 

دومین جلسه مشترک شورای عالی و شورای تلفیق و هماهنگی مرکز از ساعت 18 تا 20 شنبه مورخ 7/10/1392 در محل مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار گردید.

دستور این جلسه که با حضور اعضای شورای عالی مرکز، رؤسای اندیشکده ها، مدیران مرکز و دبیران اندیشکده ها تشکیل شد همفکری برای پاسخ به پانزده سؤالی بود که در تعریف مبانی اختصاصی (عرصه­ای) الگو طرح شده بود. پاسخ به این سؤال ها راه را برای تعریف مفهومی و همچنین تعیین فرایند تدوین مبانی عرصه ای در هر اندیشکده هموار می نماید.

در ابتدای جلسه رئیس شورای عالی به بیان گزارشی از اقدامات اخیر مرکز پرداختند. برگزاری چهارمین کنگره پیشگامان پیشرفت در شهر شیراز، تصویب سند گفتمان سازی و برگزاری جلسه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش، مذاکره با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و برگزاری جلسه ای با معاونان ایشان، برگزاری منظم نشست های اندیشه ورزی، فعال شدن دبیرخانه حوزوی مرکز در قم و تلاش برای فعال نمودن انجمن های علمی کشور در موضوع الگو از جمله آخرین اقدامات مرکز در موضوع الگو می باشد.

دکتر صادق واعظ زاده هدف از برگزاری این جلسه را دستیابی به یک برداشت مشترک از مفهوم مبانی عرصه ای الگو و نحوه تدوین آن دانستند. سپس هر یک از اعضا به بیان دیدگاه های خود در این زمینه پرداختند.

در این جلسه، رئیس شورای عالی خلاصه ای از نظرات اعضا را قرائت و با جمع بندی دیدگاه های آنها تعریفی واحد از مبانی عرصه ای الگو ارائه نمودند. این تعریف مورد نقد و اصلاح اعضا قرار گرفت.

در زمینه فرایند نگارش مبانی الگو نیز تأکید شد که این امر بایستی با همراهی و هماهنگی هر اندیشکده با  اندیشکده مبانی صورت پذیرد.

در این جلسه همچنین، دکتر عباسعلی زالی به عنوان معاون جدید هماهنگی و نظارت فرایندی مرکز معرفی و از زحمات مهندس حمید چیت چیان معاون سابق مرکز تقدیر و تشکر شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید