رئيس انديشكده خانواده مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت خبر داد: نشست مشترك انديشكده با رؤساي گروه‌هاي آموزشي خانواده دانشگاه‌هاي سراسر كشور برگزار مي‌شود

 

 

رئيس انديشكده خانواده مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت تدوين منشور خانواده و فراهم كردن بستر گفت‌وگوي خانواده را از جمله اقدامات و برنامه‌هاي اين انديشكده برشمرد، و از برگزاري جلسه مشترك با رؤساي گروه‌هاي آموزشي خانواده دانشگاه‌هاي سراسر كشور خبر داد.

دكتر غلامعلي افروز، رئيس انديشكده خانواده مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع رساني مركز، با اشاره به برنامه های انديشكده خانواده اظهار داشت: تدوين منشور خانواده با مؤلفه‌هاي اساسي فطري، عقلاني و جهانشمول از جمله اقدامات انجام گرفته در اندیشکده  می باشد كه در كنار تعريف خانواده به اجماع اعضا رسيده است.

وي با تأكيد بر اينكه خانواده تنها نهاد فطري، طبيعي و بي‌بديل انسانهاست و تمام نهادهاي ديگر به خاطر خانواده تأسيس مي‌شوند، تصريح كرد: درست است که باید همه نهادها تلاش‌كنند كه خانواده دوام و قوام داشته باشد و بايد همه امکانات را براي خانواده بخواهيم، اما شایسته است در كشور تحولي دوباره با محوريت خانواده انجام شود، همان گونه كه اصل دهم قانون اساسي بر آن تاكيد دارد كه متأسفانه مغفول مانده است.

اين استاد ممتاز دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به دیگر اقدام صورت گرفته در انديشكده خانواده در خصوص فراهم كردن بستر گفت‌وگوي خانواده، با بيان اينكه تلاش كرده ایم با صاحب نظران اين حوزه ارتباط برقرار كنيم، افزود: در اين ارتباط‌ها بحث منشور خانواده را مورد بحث قرار داديم. در تلاش هستیم از وضعيت موجود يك هم‌انديشي قابل قبولي ارائه كرده و به جهت مطلوب كه همان الگوي اسلامي ايراني پيشرفت است، حركت نمائيم.

وي اضافه كرد: تشكيل بانك اطلاعاتي تخصصي از داخل و خارج كشور، اقدام ديگری است كه بر اين اساس قصد داريم از توليدات و دستاوردهاي اين عرصه حداكثر استفاده را داشته باشيم و در اين زمينه رساله‌هايي را جمع‌آوري كرده و با حوزه‌هاي علمي مرتبط شده‌ايم.

رئيس انديشكده خانواده مركز در پايان از برگزاري نشست تخصصي اعضاي انديشكده با مديران گروه‌هاي آموزشي حوزه خانواده دانشگا‌ه‌هاي سراسر كشور و رؤساي مراكز تحقيقاتي فعال خبر داد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید