رئيس مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت: اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، گام مهمی در جهت پيشرفت كشور است

 

 

رئيس مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي ابلاغ شده از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامی را گام مهمی در جهت پيشرفت كشور برشمرد.

به گزارش واحد ارتباطات مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفـت، دكتر صادق واعظ‌زاده رئيس شوراي عالي و رئيس مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، در جمع رؤسای اندیشکده‌های مركز، با اشاره به ابلاغ سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامي، اظهار داشت: اجراي اين سياست‌ها، يك قدم در مسير پيشرفت كشور است و شرايط را براي نيل به پيشرفت اسلامي ایرانی، فراهم مي‌كند.

رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در ادامه، تدوين مباني الگو در انديشكده‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: مبانی الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی، مهم‌ترین بخش الگو است و نوآوری اصلی و تمایز الگو نسبت به مدل‌های موجود توسعه، عمدتاً ناشی از این مبانی است. وی اظهار امیدواری کرد که ظرف 3 ماه آينده، پيش‌نويس اوليه مبانی الگو در انديشكده‌ها، بررسي و پس از طرح در شورای تلفيق و هماهنگی در شوراي عالي مرکز مطرح شود.

دکتر واعظ‌زاده همچنين دستور كار ديگر مركز را واكاوي انتقادي نظريه‌ها و تجارب توسعه برشمرد و با بيان اينكه مرکز تلاش دارد به دور از اقتباس از الگوهاي ديگر، از تجربيات و عبرت­های آنها استفاده نماید، تصريح كرد: الگوي اسلامی ایرانی پیشرفت باید به لحاظ نظری و نیز در عمل، قابلیت رقابت با الگوهاي توسعه‌ موجود را داشته باشد.

رئيس مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در بخش ديگري از اظهارات خود، با تأكيد بر اينكه طراحي و تدوين الگو، کار فوری و زودبازدهي نیست و نباید با شتابزدگی انجام شود گفت: الگو باید از عمق نظری کافی برخوردار باشد و راه­حل مسائل اساسی پیشرفت کشور را در همه عرصه­ها در سطح ملی و بین­الملل ارائه دهد. از این رو، مسئله‌شناسی الگو با مشارکت شخصیت­های علمی و مدیران راهبردی کشور، برنامه­ریزی شده و اجرا خواهد شد. وی با اشاره به این که طراحی الگو، مطابق نقشه راه مربوط به پيش مي‌رود گفت كه در طول زمان تدوين الگو بايد به سمت زمينه‌سازي برای پياده‌سازي الگو حركت كنيم. وی خاطرنشان كرد: بدين منظور، مركز از فعاليت‌ نهادها و مراجع رسمی کشور به ویژه دولت استقبال می­كند و آماده است كمك نماید تا اين زمينه‌سازي در جهت مبانی الگو انجام شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید