برگزاري پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت در اردیبهشت­‌ماه سال آینده

 

 سرپرست دبیرخانه پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت از برگزاری این کنگره در اردیبهشت­‌ماه سال آینده در تهران با هدف فراهم نمودن زمینه بهره‌مندی از دیدگاه‌ها و ایده‌های اصیل جوانان در امر پیشرفت کشور خبر داد.

علی متقیان، سرپرست دبیرخانه پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت، در جمع معاونان فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی اعلام کرد: پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت در 18 اردیبهشت­‌ماه سال 1393 با حضور دانشجویان علاقه‌مند در مرکز همایش­های بین­المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی که به تازگی از سوی دکتر واعظ زاده، رئیس شورای عالی و رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به این سمت منصوب شده است درباره اهداف برگزاری این کنگره اظهار كرد: هدف مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از برگزاری چنین کنگره ­هایی، بسترسازی برای حضور جوانان در مراحل مختلف تدوین الگو است.

وی ادامه داد: فراهم نمودن زمینه مناسب برای بهره‌مندی از دیدگاه­ها و ایده­های اصیل و مستقل جوانان و دانشجویان ایرانی و تشویق آنان برای فراهم نمودن وسایل پیشرفت کشور از دیگر اهداف برگزاری این کنگره است.

مسئول گفتمان‌سازی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اضافه کرد: با توجه به اینکه زمینه اصلی محتوایی این کنگره «جوانان ایرانی و پیشرفت اسلامی ایرانی»­ است، محورهای کنگره با توجه به فعالیت‌های اندیشکده‌های مرکز و محتوای علمی‌اي که هر یک از اندیشکده‌ها در دستور کار دارند تعیین شده که بر اساس آن، تفکر جوانان و دانشجویان در تهیه محتوای علمی الگو دیده خواهد شد.

سرپرست دبیرخانه کنگره، محورهای پنجمین کنگره را که به موضوع پیشرفت اختصاص داده شده در 4 محور «پیشرفت اقتصادی»، «پیشرفت فرهنگی و معنوی»، «پیشرفت اجتماعی» و «پیشرفت علم و فناوری و نوآوری» عنوان کرد و از دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی درخواست کرد نظرات و مقالات خود را در این محورها به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

متقیان در جلسه معاونان فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی، از آنان درخواست کرد که با توجه به رسالت اسلامی کردن دانشگاه‌ها و پیشرفت فرهنگی، با ورود به مباحث پیشرفت و برگزاری پیش‌نشست‌های علمی درباره پیشرفت کشور، دانشجویان را -که مدیران و آینده‌سازان میهن اسلامی هستند- با مباحث پیشرفت، آشنا، و آنان را به تدوین نظرات خود تشویق کنند.

دبیر کنگره پنجم پیشگامان پیشرفت در ادامه، مدعوان و مخاطبان این کنگره را دانشجویان علاقه‌مند به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، راهبران انجمن­های علمی و تشکل­ها و کانون­های دانشجویی، دانشجویان و جوانان اهل قلم و بیان، صاحبان دیدگاه­های راهبردی و ایده­های اجتماعی نو و دانشجویان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد.

سرپرست دبیرخانه پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت، درباره زمان برگزاری و مهلت ثبت­نام و ارسال آثار، خاطرنشان کرد: به یاری خداوند متعال این کنگره در روز پنج‌شنبه 18 اردیبهشت­‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد و علاقه­مندان می­توانند تا 5 اردیبهشت­‌ماه سال آینده، از طریق وبگاه کنگره نسبت به ارسال مقاله و نوشتار، اقدام و علاقه‌مندی خود را برای حضور در کنگره اعلام کنند.

وی از دانشجویان خواست با استفاده از فرصت تعطیلات نوروز، موضوع پیشرفت همه‌جانبه کشور را در برنامه نوروزی خود قرار دهند و با تدوین و ارسال تفکر پیشرفت بر اساس محورهای اعلام‌شده به غنای محتوایی کنگره بیفزایند.

متقیان در پایان عنوان کرد: علاقه­مندان می­توانند برای کسب اطلاع بیشتر به وبگاه کنگره به نشاني ww.kpip.ir مراجعه و یا با دبیرخانه کنگره به شماره 88634008 تماس حاصل نمایند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید