نشست مشترك دبيران انجمن‌هاي علمي دانشجويي و دبيرخانه پنجمين كنگره پيشگامان پيشرفت برگزار شد

 

 

 

نشست مشترك دبيرخانه پنجمين كنگره پيشگامان پيشرفت و دبيران انجمن‌هاي علمي دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران با هدف تبیين اهداف و محورهاي كنگره و مشاركت انجمن‌هاي علمي در ترغيب و دعوت از دانشجويان براي مشاركت در كنگره برگزار شد.

به گزارش واحد ارتباطات مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، در اين نشست علي متقيان، سرپرست دبيرخانه پنجمين كنگره پيشگامان پيشرفت با اشاره به اهداف كنگره و تبیين محورهاي برگزاري آن، از انجمن‌هاي علمي خواست تا با اقدامات عملي، زمينه مشاركت بيشتر دانشجويان در اين كنگره را فراهم آورند.

وي در اين خصوص با اشاره به نقش پررنگ انجمن‌هاي علمي دانشجويي در فعاليت‌هاي علمي دانشجويي، به تشريح زمينه‌هاي همكاري اين انجمن‌ها با كنگره پرداخت و از پذيرش مقالات، دلنوشته­ها، تک نگاشت­ها،  اشعار، فيلم‌هاي كوتاه جوانان دانشجو و هنرمندان جوان با موضوعات پيشرفت در پنجمين كنگره پيشگامان پيشرفت خبر داد.

وي اظهار داشت: دانشجويان و هنرمندان جوان علاقه‌مند به فيلم‌سازي مي‌توانند آثار خود شامل يكي از گونه‌هاي فيلم مستند، فيلم كوتاه، پويانمايي و يا نماهنگ مرتبط با محورهاي پنجمين كنگره پيشگامان پيشرفت را براي رقابت در بخش فيلم كوتاه اين كنگره ارسال كنند.

مسئول دفتر ارتباطات و گفتمان سازی مرکز، گفتمان‌سازي در زمینه مباحث مربوط به پيشرفت در بين جوانان خصوصاً دانشجويان و مهيا كردن بسترهاي لازم براي مشاركت و حضور فعال دانشجويان در مراحل تدوين الگوي اسلامي ايراني پيشرفت را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره برشمرد.

 سرپرست دبيرخانه پنجمين كنگره پيشگامان پيشرفت، با تشريح محورهاي چهارگانه اين كنگره خاطرنشان كرد: محورهای اعلام شده برای کنگره با عناوین "پيشرفت اقتصادي"، "پيشرفت فرهنگي و معنوي"، "پيشرفت اجتماعي" و "پيشرفت علم وفناوري" با شعار سال یعنی "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"،  مطابقت دارد و اظهار امیدواری کرد با  فضای ایجاد شده در جامعه،  مشارکت دانشجویان در طرح مباحث مربوط به کنگره قابل توجه باشد.

وی ادامه داد: دانشجويان مي‌توانند آثار قلمی و هنری خود در اين محورها را از طریق پایگاه اطلاع رسانی kpip.ir به دبيرخانه كنگره ارسال و برای شرکت در کنگره ثبت نام كنند.

متقیان ادامه داد: از دانشجویانی برای حضور در کنگره دعوت به عمل می آید که در موعد مقرر با ثبت نام در وبگاه، آمادگی خود را برای حضور در کنگره اعلام کرده باشند.

همچنين در اين نشست، دبيران انجمن‌هاي علمي به تشريح ديدگاه‌هاي خود در مورد نحوه مشاركت در برگزاري كنگره پرداخته و سوالات خود در اين زمينه را مطرح كردند. 

پيش از اين نيز متقيان از پذيرش پايان‌نامه و رساله‌هاي دانشجويي مرتبط با محورهاي پيشرفت در كنگره پنجم پيشگامان پيشرفت خبر داده بود.

لازم به توضیح است پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت در روز هجدهم اردیبهشت ماه 1393 در محل مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید