در سراي اهل قلم نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران برگزار شد: مراسم رونمايي از آثار مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت

 

 

   مراسم رونمايي از آثار مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران برگزار شد.

به گزارش دفتر ارتباطات مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، مراسم رونمايي از آثار و انتشارات مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، در سراي اهل قلم نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، با حضور دكتر هادی اكبرزاده، معاون علمي و تقسيم كار ملي  مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، برگزار شد.

در اين مراسم دكتر اكبرزاده با ارائه توضيحاتي از روند فعاليت مركز و اقدامات انجام گرفته، روند كار تدوين الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، و مباحث پيرامون آن را مورد بحث قرار داد.

وی در این مراسم با توجه به برگزاری کنفرانس های هدفمند مرکز اعلام کرد: تا کنون دو کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط مرکز الگو برگزار شده و سومین آن در روزهای سی و یکم  اردیبهشت و اول خرداد ماه جاری در محل کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به یکی از کتاب های مرکز که در مراسم رونمایی می شود، اظهار داشت: اولین کنفرانس برگزار شده با موضوع نقشه راه طراحی و تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بود که مقالات آن در دو جلد قبلا منتشر شده و به دست علاقمندان رسیده است. کتابی که امروز رونمایی خواهد شد مجموعه مقالات دومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است که با عنوان "مفاهیم ، مبانی و ارکان پیشرفت "منتشر  شده و از امروز در نمایشگاه کتاب در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت .

دبیر سومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با اشاره به برگزاری سومین کنفرانس تحت عنوان "واکاوی مفاهیم و نظریه های رایج توسعه و تجارب ایران و جهان؛ به سوی نظریه اسلامی ایرانی پیشرفت " اظهار امیدواری کرد، پس از برگزاری، مقالات این کنفرانس نیز در اسرع وقت انتشار یابد .

معاون علمی و تقسیم کار ملی و عضو شورای عالی مرکز با اشاره به تصمیم مرکز در خصوص توجه به تک نگاشت های اندیشمندان همکار و دانشمندان علاقه مند به پرداختن به موضوع الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت  اظهار داشت: در نظر است با مذاکره با صاحبان مقالات برتر کنفرانس ها، از آن­ها خواسته شود نظرات خود را در خصوص  موضوعات مربوط به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، بسط داده  و به ضرورت تک نگاشت هایی تدوین و به مرکز ارائه نمایند، تا پس از بررسی های لازم از سوی انتشارات الگوی پیشرفت منتشر شود. وی اظهار امیدواری کرد در نمایشگاه بین المللی سال آتی شاهد انتشار بیش از یک صد عنوان از این تک نگاشت ها باشیم .

 در اين مراسم همچنین از کتاب مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نیز رونمایی شد .

این کتاب که توسط مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای تهیه و منتشر شده است، حاوی بیانات معظم له در خصوص الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید