همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث از سوي دبیرخانه حوزوی مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت برگزار مي‌شود

 

 

همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث با حضور فضلا و صاحب نظران حوزه های علمیه سراسر کشور به همت دبیرخانه حوزوی مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در حوزه علمیه قم برگزار مي‌شود.

به گزارش دفتر ارتباطات مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، بر اساس موافقت و تصویب شوراي عالي مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، "همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث" با حضور فضلا و صاحب نظران حوزه های علمیه سراسر کشور  و دانشگاهیان علاقمند توسط دبیرخانه حوزوی مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت با محورهای:

1.       ماهیت و مؤلفه­های پیشرفت اسلامی

2.       مبانی و اصول پیشرفت اسلامی

3.       ویژگی­ها و شاخص­های جامعه پیشرفته از منظر قرآن و حدیث

4.       عوامل و موانع پیشرفت اسلامی

5.       بررسی انتقادی مبانی و شاخص­های توسعه

در حوزه علمیه قم برگزار مي‌شود.

تولید ادبیات دینی در خصوص پیشرفت و دریافت مقالات علمی قابل توجه در چارچوب محورهای تعیین­شده مستخرج از قرآن و احادیث توسط فضلای حوزه و اساتید حوزه و دانشگاه از جمله اهداف شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای تصویب برگزاری این همایش در حوزه علمیه قم است .

عضویت اعاظم و فضلای اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در کمیته علمی همایش به ریاست حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای رشاد نیز از دیگر مصوبات شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است. همچنين شوراي عالي مركز مقرر داشت در این همایش علاوه بر ارائه مقالات در محورهای تعیین شده، موضوع «نقش علمای دین در پیشرفت اسلامی» و موضوع خانواده در نشست‌های جنبی کنفرانس مورد بحث قرار گیرد.

گفتنی است طبق برنامه تنظیمی دبیرخانه حوزوی مرکز، این همایش در زمستان سال  1393 در شهر قم برگزار خواهد شد و مهلت دریافت مقالات این همایش تا 30 آذر سال 1393 در نظر گرفته شده است .

 

دیدگاه‌ها  

 
0 #1 همایونی 1393-03-29 17:14
عرض سلام وادب خدمت بزرگواران گرامی
ضمن عرض تشکر از زحمات شما در راستای برگزرای این همایش، بیان فرمایید که آیا نوشتن مقاله ها برای این مرکز، متد خاصی دارد(شیوه نامه خاصی دارد؟)؟
و دیگر اینکه آیا هر فرد می تواند چند مقاله بفرستد؟ یکی یا دو تا یا....؟
من الله توفیق
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید