دکتر صادق واعظ‌زاده: «استاد فخرایی» از اولین کسانی بود که از تخصص الکترونیک در رفع نیازهای دفاع مقدس استفاده کرد

 

 

 

دکتر سید مهدی فخرایی، استاد تمام مهندسی برق و الکترونیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و عضو هیات علمی دانشگاه تهران بر اثر بیماری سرطان خون درگذشت.

 

رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با تسلیت درگذشت دکتر سید مهدی میرفخرایی استاد تمام دانشگاه تهران، دبیر سابق کنگره پیشگامان پیشرفت و معاون پژوهشی اسبق بنیاد ملی نخبگان، وی را از چهره‌های نخبه و ارزنده کشور دانست که خدمات علمی قابل توجهی داشته است.

 

دکتر صادق واعظ زاده در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا گفت: استاد سید مهدی فخرایی از استادان پرکار، سالم و خوشنام دانشگاه بود که سوابق زیادی در رشته تخصصی خود داشت و از اولین کسانی بود که از تخصص الکترونیک در رفع نیازهای دفاع مقدس استفاده کرد.

 

دکتر واعظ زاده تصریح کرد: استاد فخرایی دانشجویان زیادی در سطوح مختلف تربیت کرد که بسیاری از آنها از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هستند.

 

وی با بیان این‌که استاد فخرایی خدمات زیادی به نخبگان کشور کرده است، گفت: آن مرحوم همچنین در تاسیس و فعال‌سازی بنیاد ملی نخبگان مشارکت زیادی داشت و برای همه نخبگان کشور یک چهره آشنا، صمیمی و خدوم بود.

 

رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: استاد فخرایی همچنین از فعالان ارتباط صنعت و دانشگاه بود که پژوهش‌های کاربردی و عملیاتی شده زیادی در صنعت داشت.

 

وی استاد فخرایی را انسانی بسیار پرهیزکار، خوش‌اخلاق، محبوب و مورد احترام دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران دانست.

 

دکتر واعظ زاده با تسلیت درگذشت استاد فخرایی به جامعه علمی و دانشگاهی کشور گفت: خداوند ایشان را با اولیای طاهرینش محشور فرماید.

 

استاد فخرایی در سال 1339 در دزفول متولد شد و تحصیلات دوره دبیرستان را در مدرسه وابسته به دانشگاه شیراز پس از انتخاب به عنوان دانش‌آموز نخبه برگزیده گذراند.

 

وی سپس در رشته مهندسی برق و الکترونیک موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران شد و دوره دکتری خود را در همین رشته در دانشگاه کانادا ادامه داد.

 

استاد فخرایی دارای 220 مقاله علمی ملی و بین‌المللی در رشته تخصصی خود بود.

 

وی دبیری 12 همایش علمی در کشور را در کارنامه کاری خود داشت.

 

پیکر مرحوم استاد سید مهدی فخرایی فردا از ساعت 9 صبح با حضور دکتر نیلی،‌ سرپرست دانشگاه تهران و نیز دکتر صادق واعظ زاده،‌ رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از مقابل مسجد دانشگاه تهران تشییع و پس از اقامه نماز به شهر دزفول جهت خاکسپاری منتقل می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید