مجلس ترحیم استاد «مهدی فخرایی» روز دوشنبه برگزار می‌شود

 

 

مجلس ترحیم دکتر سید مهدی فخرایی، استاد تمام مهندسی برق و الکترونیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، دوشنبه 24 آذر ماه در مسجد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

پیکر استاد فخرایی چهارشنبه 19 آذرماه در زادگاهش دزفول به خاک سپرده شد. مراسم ترحیم آن استاد فقید، روز دوشنبه از ساعت 15:30 تا 17:30 در مسجد دانشگاه تهران با حضور جامعه دانشگاهی برگزار خواهد شد.

دکتر سید مهدی فخرایی که در بدو تاسیس بنیاد ملی نخبگان، معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد و همچنین دبیری کنگره پیشگامان پیشرفت را عهده دار بود 16 آذرماه جاری در پی ابتلا به بیماری سرطان خون درگذشت.

وی به رغم ابتلا به نوع نادری از سرطان خون و با وجود توصیه برخی پزشکان و نزدیکان برای پیگیری روند درمان در خارج کشور ترجیح داد روند درمان خود را در یکی از بیمارستان‌های دولتی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه دهد و بیماری خود را نیز فرصتی برای تجربه‌اندوزی پزشکان ایرانی تلقی می‌کرد.

مراسم اقامه نماز بر پیکر استاد نیز روز دوشنبه، با سخنرانی دکتر صادق واعظ‌ زاده، رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دکتر نیلی، رییس دانشگاه تهران، دکتر کمره‌ای، رییس پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران و برادر آن مرحوم در مسجد دانشگاه برگزار شد و پیکر استاد پس از تشییع تا مقابل دانشکده فنی تا سر در دانشگاه تهران نیز در میان اشک و اندوه انبوه مشایعت‌کنندگان بدرقه شد.

دکتر سید مهدی فخرایی در سال 1339 در دزفول متولد شد و تحصیلات دوره دبیرستان را در مدرسه وابسته به دانشگاه شیراز پس از انتخاب به عنوان دانش‌آموز نخبه برگزیده گذراند.

وی سپس در رشته مهندسی برق و الکترونیک موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران شد و دوره دکتری خود را در همین رشته در دانشگاهی در کانادا ادامه داد.

استاد فخرایی دارای 220 مقاله علمی ملی و بین‌المللی در رشته تخصصی خود بود.

وی، دبیری 12 همایش علمی در کشور را در کارنامه کاری خود داشت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید