حوزه باید به بدنه نظام اسلامی وارد شود/ایران به دنبال ارائه الگوی پیشرفت برای تشنگان عدالت است

Boushehri

 

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در جلسه هم‌اندیشی مدیران حوزه‌های علمیه سراسر کشور که چهارشنبه شب در سالن همایش مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) استان قم برگزار شد، ابراز کرد: رهبر انقلاب اسلامی بر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تاکیدات بسیاری دارند و حوزه نیز باید در این زمینه همکاری مناسبی داشته باشد.

وی اضافه کرد: با فعالیت انقلاب اسلامی، ایران به پیشرفت‌های خیره‌کننده رسیده و این امر برای همگان بارز است زیرا تحول در بخش‌های مختلف این جامعه به چشم می‌خورد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه رسیدن به پیشرفت در ایران اسلامی جهت‌گیری به سمت پیشرفت‌های مورد نظر غربی نیست گفت: رهبر انقلاب به دنبال الگوهایی هستند که برای تحقق اهداف دین مبین اسلام مطرح می‌شود زیرا ایران اسلامی باید بتواند با توجه به معیارهای اسلامی مبانی پیشرفت را تعریف کند.

وی یادآور شد: اگر حرکت به سمت پیشرفت بدون زیرساخت‌های دینی باشد به گمراهی کشیده خواهد شد همانند کشورهای غربی که در ظاهر وضعیت مناسبی دارند اما در واقع از انسانیت و اخلاق بهره‌ای نبرده‌اند و در مشکلات بسیاری غرق هستند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با تاکید بر اینکه انسانی که ایران اسلامی تعریف می‌کند با انسانی که غرب تعریف می‌کند متفاوت است، تصریح کرد: عرصه‌های مهم پیشرفت که توسط رهبر انقلاب بیان شده از معیارهای انقلابی برگرفته شده است.

وی ادامه داد: همت بلند برخی از افراد در طول تاریخ سبب پیشرفت دین مبین اسلام شده است و این افراد معیارهای پیشرفت خود را زندگی ائمه اطهار(ع) قرار داده بودند که توانستند به جایگاه‌های والا برسند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه ایران به دنبال ارائه الگوی پیشرفت برای تشنگان عدالت است اظهار کرد: پیامی که به جهان صادر می‌شود باید بسیار دقیق و برای پاسخگویی به مشکلات مختلف برگرفته از همه ابعاد زندگی افراد باشد.

وی با تاکید بر اینکه سیستم حوزه در نظام ایران اسلامی حضور مناسبی ندارد، عنوان کرد: روحانیت باید در حکومت اسلامی به صورت سیستماتیک عمل کند و حوزه باید به بدنه نظام اسلامی وارد شود.

امام جمعه قم از جایگاه حوزه‌های علمیه و روحانیون در جامعه اسلامی یاد کرد و گفت: افرادی که با لباس روحانیت در بخش‌های مختلف نظام هستند به عنوان جایگاه شخصی خود فعالیت دارند که برای پیشبرد بیشتر امور سیستم حوزه باید در بخش‌های جامعه حضور پیدا کند تا بتوانیم به اهداف مورد نظر دین مبین اسلام برسیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم حوزویان و دانشگاهیان با ورود بیشتر به عرصه ارائه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بتوانند اقدامات گسترده‌تری انجام دهند.

 منبع: خبرگزاری فارس

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید