برگزاری همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث

 Qom

 

 

دبیر همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث گفت: همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث در روز پنج‌شنبه مورخ 21 اسفندماه 1393 برگزار خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه حوزوی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، حجت‌الاسلام‌والمسلمين دکتر مهدی رجایی، دبیر همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث، از برگزاری همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث در اسفندماه سال جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رجایی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به استقبال گسترده و ارسال بیش از 300 مقاله علمی-پژوهشی توسط پژوهشگران به دبیرخانه همایش، این همایش در روز پنج‌شنبه مورخ 21 اسفندماه 1393 در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

ایشان، هدف این همایش را واکاوی اهمیت موضوع پیشرفت اسلامی از منظر قرآن و حدیث و بهره‌گیری از دانش استادان و پژوهشگران محترم در استخراج مباحث پیشرفت از قرآن و حدیث عنوان نموده و محورها و موضوعات مقالات همایش را شامل:

- ماهیت و مؤلفه‌های پیشرفت اسلامی

- مبانی و اصول پیشرفت اسلامی

- ویژگی‌ها و شاخص‌های جامعه پیشرفته از منظر قرآن و حدیث

- عوامل و موانع پیشرفت اسلامی و بررسی انتقادی مبانی و شاخص‌های توسعه

عنوان کرد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین رجایی در ادامه گفت: مقالات دریافتی پس از ارزیابی توسط اعضاء علمی دبیرخانه حوزوی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به کمیته علمی همایش ارجاع داده شده است و نتایج آن پس از داوری، به تدریج از طریق وبگاه همایش و پست الکترونیک به اطلاع نویسندگان مقالات رسانده خواهد شد.

دبیر همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث، در خصوص پژوهشگرانی که مقاله‌ای برای همایش ارسال ننموده‌اند ولی علاقه‌مند به حضور در همایش و استفاده از مباحث علمی می‌باشند گفت: این پژوهشگران می‌توانند با مراجعه به آدرس www.olgou.org و تکمیل فرم ثبت‌نام در همایش و انتخاب گزینه فقط حضور در همایش، اقدام به ثبت مشخصات خود نمایند.

شایان ذکر است همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث، از ساعت 8 الی 17 روز پنج‌شنبه مورخ 21 اسفندماه سال 1393 در شهر مقدس قم به نشانی میدان جهاد، سالن همایش مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد و از پژوهشگران و فرهيختگان علاقه‌مند به مباحث الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، جهت حضور در همایش دعوت به عمل می‌آید.

 

عناوین برنامه‌های همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث به شرح زیر می‌باشد:

 

برنامه‌های صبح: (از ساعت 8 الی 12)

- تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران

- خیر مقدم و گزارش همایش

- سخنرانی افتتاحیه

- ارائه مقالات علمی در قالب 3 گروه

 

اقامه نماز، نهار و استراحت (از ساعت 12 الی 14)

 

برنامه‌های عصر: (از ساعت 14 الی 17)

- ارائه مقالات علمی در قالب 3 گروه

- سخنرانی علمی

- سخنرانی اختتامیه

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید