لزوم پیش‌بینی زمینه‌های توجه به بخش‌های مهم آب، محیط زیست و منابع طبیعی در سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

رییس اندیشکده آب و محیط زیست گفت: در سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید زمینه‌های توجه به بخش‌های مهم آب، محیط زیست و منابع طبیعی را به درستی پیش‌بینی کنیم.
به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، عباسعلی زالی در چهارمین روز نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که به صورت برخط برگزار شد، با موضوع مفاهیم و تدابیر پیشرفت و حکمرانی آب، محیط زیست و منابع طبیعی در اندیشکده آب و محیط زیست، گفت: بعد از نیروی انسانی که بزرگترین ثروت الهی است، محیط زیست، آب و منابع طبیعی پایه‌های اصلی برای پیشرفت کشور محسوب می‌شوند. پیشرفت در همه زمینه‌ها به انحاء مختلف متکی بر این نعمتهای الهی است. ما باید در سند الگو زمینه‌های توجه به این بخش‌های مهم را به درستی پیش‌بینی کنیم.
وی ادامه داد: طبق فرمایش الهی «آب» منشاء همه چیز در جهان هستی است و پس از آن محیط زیست و منابع طبیعی است که در همه کشورها به ویژه کشورهای با اقلیم‌های متنوع مثل کشور خودمان اهمیت فوق‌العاده دارد. به دلیل واقع شدن ایران در منطقه خشک و نیمه خشک منابع آبی از اهمیت مضاعفی برخوردار است.
رییس اندیشکده آب و محیط زیست خاطرنشان کرد: مردم باید نقش مهمی داشته باشند، تولید باید با سیاستگذاری‌های خاص خود نقش آفرین باشد و سیاستگذاران باید بیش از گذشته در رابطه با دستگاه‌های اجرایی انجام مسؤولیت کنند.
انتهای پیام

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید