ارزیابی دوره‌ای و انتخاب برترین آثار دانشجویی در حوزه «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

 

 

دبیر دومین کنگره پیشگامان پیشرفت از ارزیابی،‌ انتخاب و قدرداني از آثار برتر دانشجویی در زمینه‌های مرتبط با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دوره‌های شش ماهه خبر داد.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدمهدی فخرایی که در افتتاحیه دومین کنگره پیشگامان پیشرفت در دانشگاه شهید بهشتی سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد: پس از برگزاری موفق نخستین دوره کنگره در خرداد ماه که با حضور حدود هفتصد نفر از جوانان اندیشه‌ورز کشور و با عرضه بیش از چهارصد مقاله و نوشتار کوتاه همراه بود،‌ دبیرخانه کنگره در شش ماه گذشته در تدارک سازکارهایی برای نهادینه کردن پشتیبانی مؤثر از فعالیت‌های فردی و گروهی جوانان علاقه‌مند و دانشمند کشور بود.

وی خاطر نشان کرد: بدين منظور، دستورالعمل راه‌کارهای همکاری مستمر انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی با کنگره پیشرفت تدوین شده و در وبگاه www.Kpip.ir اعلام شده است. در این دستورالعمل، دبیرخانه کنگره متعهد شده که فعالیت‌های فکری و شرکت جوانان در مباحث و گفت‌وگوها و جلسات نقد و اندیشه‌ورزی درباره نقش و جایگاه جوانان در پیشرفت و مسائل حال و آینده جامعه از جمله راهکارهای ترویج و ارتقای ارزش‌های انسانی و اسلامی نظیر آزادی‌، عدالت و شایسته‌محوری را هر شش ماه یکبار ارزیابی و به فعالیت‌های برتر جوایزی را اعطا نماید.

وی تصریح کرد: انتشار مقالات در مجلات علمی-ترویجی و مجموعه مقالات همایش‌های علمی‌، راه‌اندازی وبلاگ و تارنما درباره موضوعات مرتبط با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت،‌ راه‌اندازی اتاق‌های گفت‌وگو و تبادل نظر در محیط اینترنتی از جمله سایر فعالیت‌هایی است که ارزیابی و مورد تشویق واقع می‌شوند.

فخرایی خاطر نشان کرد: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، دعوت از استادان برجسته برای سخنرانی و بحث و گفت‌وگو در زمینه‌های مرتبط با الگو جایگاه ویژه‌ای دارد و دبیر خانه در زمینه تأمین هزینه‌های احتمالی برای اطلاع‌رسانی و انتشار دعوت‌نامه‌ها و پذیرایی از شرکت‌کنندگان با برگزارکنندگان همکاری خواهد کرد.

فخرایی اضافه کرد: مخاطب ویژه این دستورالعمل، انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی در سرتاسر کشور هستند که اگر بتوانند در جهت برگزاری سمینارها و همایش‌های دانشجویی در زمینه‌های مرتبط اقدام کنند از حمایت‌های دبیرخانه برخوردار خواهند شد.

دبیر دومین کنگره پیشگامان پیشرفت تصریح کرد: سیر رو به رشد و حرکت صعودی کنگره در استقبال دانشجویان ارائه‌کننده مقاله و ثبت‌نام‌کنندگان در کنگره دوم متجلی شده است به طوری که بیش از 700 مقاله و نوشتار کوتاه که بسیاری از آنها حاصل کار جمعی و جلسات بحث و گفت‌وگوی ده‌ها نفر بوده است به دبیرخانه کنگره تقديم شده و در حدود یک هزار نفر از جوانان فرهیخته کشور، داوطلب شرکت در این رویداد بزرگ ملی شده‌اند که با توجه به زحمات ورود در عرصه‌های چالشی، تشخیص، متفکرانه مسائل و مشکلات و ارائه راه‌حل برای آنها، این اقبال عظیم، مایه مباهات برگزارکنندگان است.

دبیر دومین کنگره پیشگامان پیشرفت خاطر نشان کرد: مدعوان و مخاطبان کنگره دوم شامل دانشجویان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان‌، راهبران انجمن‌های علمی و تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی،‌ دانشجویان و جوانان اهل قلم و بیان و صاحبان دیدگاه‌های راهبردی و ایده‌های اجتماعی جديد بوده‌اند که امیدواریم از ترکیب روحیه نشاط و روح پرسشگری جوانی با تجربه و پختگی و دانش استادان برجسته و دانشمندان همکار با مرکز الگوی اسلامی ایرانی شاهد سربرآوردن راه‌حل‌های جدید در افق روشن و درخشان آینده کشور به سمت جهانی سرشار از ایمان و آرمان‌ و دوستی و پیشرفت در سایه عبودیت فقط برای خالق یکتا و شکستن بت‌ها و توهمات جاهلیت قدیم وجدید باشیم.

دومین کنگره پیشگامان پیشرفت روز پنجشنبه به همت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و با حضور هزار دانشجو از سراسر کشور در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید